RBSE Rajasthan 10. Sonuç 2023: BSER Sınıf 10 Sonuçları Nasıl ve Nereden Kontrol Edilir

Kizilcik

Member
Rajasthan Orta Öğretim Kurulu, zamanı geldiğinde RBSE Rajasthan’ın 10. sonucu 2023’ü yayınlayacaktır. 10. Sınıf Kurul Sınavına kaydolan adaylar BSER 10. Sınıf sonuçlarını rajeduboard.rajasthan.gov.in ve rajresults.nic.in adresindeki RBSE resmi web sitesinde görebilirler.

RBSE Rajasthan 10. Sonuç 2023: BSER Sınıf 10 Sonuçları Nasıl ve Nereden Kontrol Edilir (HT Dosyası)

Ülke çapında 10. sınıf yönetim kurulu sınavı 16 Mart 2023 – 11 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılmıştır. Test, sabah 8.30’dan itibaren tek vardiya olarak gerçekleştirildi. 10. sınıf yönetim kurulu sınavına yaklaşık 10.000 aday kaydoldu. Adaylar, aşağıda özetlenen sitelerin listesini ve adımlarını inceleyebilir.

RBSE Rajasthan 10. Sonuç 2023: BSER Sınıf 10 Sonuçları Nasıl ve Nereden Kontrol Edilir

• rajeduboard.rajasthan.gov.in
  • rajresults.nic.in
Sonuçları incelemek için adaylar aşağıdaki adımları takip edebilirler.

• rajeduboard.rajasthan.gov.in adresindeki RBSE resmi web sitesini ziyaret edin.
  • Ana sayfadaki “RBSE Rajasthan 10. Sonuç 2023” bağlantısına tıklayın.
  • Kimlik bilgilerini girin ve Gönder’e tıklayın.
  • Sonucunuz ekranda görüntülenecektir.
  • Sonucu kontrol edin ve sayfayı indirin.
  • İleride kullanmak için bunun bir kopyasını saklayın.
2022’de 10. Sınıf sonuçları 13 Haziran’da açıklandı. Genel başarı oranı %82,8 idi. Kızlar yüzde 84,38’lik geçme oranıyla erkekleri geride bırakırken, erkeklerin geçme oranı yüzde 81,62 oldu.