Pariksha Pe Charcha'nın 7. Baskısı Yarın: İşte bilmeniz gereken her şey

Kizilcik

Member
Başbakan Narendra Modi, yarın saat 11'de Bharat Mandapam, ITPO, Yeni Delhi'de başlayacak Pariksha Pe Charcha'nın 7. baskısı kapsamında öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle etkileşime girecek. Etkinlik belediye binası formatında gerçekleşiyor. Bu yıl yaklaşık 4.000 katılımcı PM Modi ile etkileşime girecek.

Pariksha Pe Charcha'nın 7. baskısı yarın: Başbakan Modi öğrenciler, öğretmenler ve velilerle etkileşimde bulunacak (Dosya Resmi: ANI/PIB)

Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Pariksha Pe Charcha, Başbakan Modi'nin sınavların başlangıcında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere etkileşimde bulunduğu ve rehberlik sağladığı yıllık bir etkinliktir. Etkinlik, gençler için stressiz bir atmosfer yaratmayı amaçlayan Başbakan Modi liderliğindeki daha büyük 'Sınav Savaşçıları' hareketinin bir parçası.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Etkinliğe ilişkin düzenlemeleri gözden geçiren Birlik Eğitim Bakanı Dharmendra Pradhan, “Mevcut baskıda MyGov portalında 2,26 milyon kayda değer kayda tanık olundu, bu da ülke genelindeki öğrenciler arasındaki yaygın coşkunun altını çizdi” dedi.

Pariksha Pe Charcha'nın 7. edisyonunun kayıt süreci 11 Aralık 2023'te başladı ve 12 Ocak 2024'te sona erdi.

Ayrıca okuyun: Yükseköğretim kurumları “akredite” ve “akredite olmayan” olarak sınıflandırılacak, derecelendirme sistemine geçilecek

Etkinlik öncesinde Başbakan Modi mikroblog sitesini ziyaret etti

Yetkililere göre, her eyaletten ve Birlik Bölgesinden iki öğrenci ve bir öğretmen ile Kala Utsav kazananları davet edildi. İlk kez Eklavya Model Yatılı Okulları'ndan (EMRS) 100 öğrenci de yer alacak.

Burada ayrıca, gönderilen sorulara göre katılımcıları belirlemek için 11 Aralık – 12 Ocak tarihleri arasında MyGov portalında 6. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için çevrimiçi bir MCQ yarışması düzenlendiğini de belirtmek yerinde olacaktır. Seçilen katılımcılara Başbakan'ın 'Sınav Savaşçıları' kitabını içeren Pariksha Pe Charcha kiti ve sertifika verilecek.

Özellikle 12-23 Ocak tarihleri arasında ülke çapında maraton yarışları, müzik ve meme yarışmaları, Nukkad Natak ve öğrenciler, moderatörler, öğrenciler ve konuklar arasındaki tartışmalar da dahil olmak üzere okul düzeyinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ayrıca 23 Ocak'ta 774 ilçedeki 657 Kendriya Vidyalaya ve 122 Navodaya Vidyalaya'da 'Sınav Savaşçıları' kitabındaki sınav mantraları temalı resim yarışması düzenlendi. Yarışmaya 60.000'in üzerinde öğrenci katıldı.

Nereden izleyebilirsiniz?

• Pariksha Pe Charcha, Doordarshan'da DD National, DD News ve DD India aracılığıyla yayınlanıyor. Ayrıca tüm büyük özel yayıncılar da etkinliği yayınlayacak.
  • Ayrıca All India Radio Medium Wave, FM Channel'da da canlı yayınlanacak.
  • Alternatif olarak izleyiciler PMO ve Eğitim Bakanlığı web siteleri, Eğitim Bakanlığı'nın resmi YouTube kanalı, Facebook Live ve Swayamrabha üzerinden de çevrimiçi yayın yapabilirler.
(PTI'dan gelen girdilerle)