Manipur: HSLC Sınavı Başlıyor, CM 10. Sınıf Öğrencilerini İstiyor

Kizilcik

Member
İtibarenSobhapati Samomölümsüz

Manipur Başbakanı N. Biren Singh, 16 Mart – 3 Nisan 2023 tarihleri arasında Manipur Orta Öğretim Kurulu (BoSEM) tarafından uygulanacak bu yılki X Sınıfı Sınavlarına katılan öğrencilere en iyi dileklerini iletti.

Biren Singh, bir tweet’te şunları yazdı: “2023 Lise Bitirme Sertifikası Sınavına giren tüm öğrencilere en iyi dileklerimle. Lütfen gereksiz baskı uygulamayın. Sınavlar hayatın bir parçasıdır, ancak kesinlikle belirleyici başarı faktörü değildir. Elinizden gelenin en iyisini yapın, sonuçlar gelecektir.”

Sınava 8.130 devlet okulu öğrencisi, 1.520 burslu öğrenci ve 28.477 özel okul öğrencisi olmak üzere toplam 38.127 öğrenci giriyor. Geçen yıl sınava giren toplam öğrenci sayısına kıyasla bu yıl yaklaşık 1637 öğrenci alındı. BoSEM, denetim sonucunu bu yıl Mayıs ayının ikinci haftasına kadar açıklamayı planlıyor.

Biren daha önce yaptığı açıklamada, öğrencilerin kendilerini strese sokmamalarını, HSLC sınavını herhangi bir sınav gibi ele almalarını ve hayallerini gerçekleştirmek ve tutkularını gerçekleştirmek için tırmanmaları gereken uzun bir merdivende yeni bir adım olarak görmelerini de istedi. Ayrıca öğrencilere gönül rahatlığıyla sınava gelmelerini tavsiye etti.

Manipur Yasama Meclisi Başkanı Th. Satyabrata Singh, öğrencilere başarılar dileyerek, bu sınavın her öğrencinin akademik kariyerlerinde karşılaştığı ilk kurul sınavı olduğunu söyleyerek, bu sınavın önemini vurguladı.

Eğitim Bakanı Th Basantakumar, öğrencilere, eğitimin sadece gelecekteki bir iş için bilgi aktarma süreci değil, kişinin hayatını doğru yola sokmak için ahlaki ve etik değerler anlayışı oluşturan ömür boyu süren bir süreç olduğunu diledi. yönlendirmek için.

“Panik yapmayın. Uygun dinlenme ile yapabildiğiniz kadar tekrarlayın. Cesaretinizi kaybetmeyin. Elinizden gelenin en iyisini yaparsanız, sonuçlar ödüllendirici olacaktır” dedi.

Su Kaynakları Bakanı Awangbow Newmai de öğrencilere sıcak selamlarını ileterek, sınav döneminde öğrencilerin olumlu kalmaya çalışmaları ve yeteneklerine güvenmeleri gerektiğini belirtti. Sakin ve sakin bir zihni korumak için derin nefes almasını istedi.

Başkan (Manipur State Power Company Limited) ve MLA (Thanga) T Robindro Singh de HSLC sınavına girecek tüm öğrencilere içten dileklerini iletti.

En iyi haber bültenlerimize abone olun