Manipur 12. Yıl sonuçları açıklandı, öğrencilerin %88.6’sı başarılı oldu

Kizilcik

Member
İtibarenSobhapati Samomölümcül

Manipur Eğitim Bakanı Thounaojam Basantakumar Singh, Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle birlikte Pazartesi günü Manipur Yüksek Orta Öğretim Konseyi (COHSEM) tarafından yürütülen 12. sınıf sınavlarının sonuçlarını açıkladı. Sonuç, https://manresults.nic.in/ adresinde mevcuttur.

Manipur 12. Yıl Sonuçları Açıklandı, Öğrencilerin %88.6’sı Geçti (HT dosyası)

Bu yıl tüm akarsularda geçiş oranı %88,68, Tengnoupal Bölgesi yüzde 99,9 ile en yüksek geçiş oranını elde ederken, onu yüzde 98,74 ile Noney izledi. Ukhrul bölgesi en düşük başarı oranına sahiptir (yüzde 67,03). Geçme oranı 2022’de 90.09 idi.

Devlet ortaokullarının genel geçme oranı yüzde 84,34 iken, devlet dışı okulların geçme oranı yüzde 90,9’dur. Hem devlet hem de devlet dışı ortaokullarda kızlar erkeklerden daha iyi performans gösterdi.

Manipur Yüksek Orta Öğretim Konseyi tarafından yürütülen 12. Yıl sınavına toplam 36.717 öğrenci katıldı. Bilim bölümünde Imphal’daki Heritage Convent’ten Rea Thokchom sınavı toplam 491 puanla kazandı.

Ticarette, TG Higher Secondary School’dan Rajbrinda Naorem sınavı 445 puanla ve TG Higher Secondary School in the Arts’tan Pushpa Naorem toplam 475 puanla sınavı kazandı.

Sonuçların bu öğleden sonra COHSEM’in Imphal ofisinde resmi duyurusunda, Eğitim Bakanı Basantakumar Singh, öğretmenlerin ve yetkililerin sınavın sorunsuz ve başarılı bir şekilde yapılmasını sağlamak için gösterdiği çabaları takdir etti.

Bakan, geçmişten farklı olarak bu kez devlet okullarında okuyan öğrencilerin iyi performansı sorulduğunda, bu başarının esasının öğretim camiasının sıkı çalışması ve hükümetin Fagathansi Okulu girişimi ve sıkı çalışması olduğunu söyledi. öğrenciye Başarısız olan öğrencileri cesaretlendirmek isteyen bakan, öğrencilerin önümüzdeki sınavlarda başarılı olmaları için çok çalışmalarını da istedi.

Başka bir soruya yanıt olarak, devletin durumu göz önüne alındığında, hükümetin eğitim okullarının mevcut yaz tatilini birkaç hafta daha uzatmayı planladığını söyledi. Hükümet daha önce 31 Mayıs 2023’e kadar yaz tatili ilan etmişti.

Komiser (Eğitim) H. Gyan Prakash, Müdür (Eğitim-Okullar) L. Nandakumar, COHSEM Başkanı T. Ojit Singh Singh liderliğindeki Konsey yetkilileri de sınav sonuçlarının açıklanmasında hazır bulundu.