Lucknow’dan öğrenciler, 10. CBSE matematik ödevinin uzun ve zor olmadığını söylüyor

Kizilcik

Member
Lucknow’da, CBSE 10. Sınıf öğrencileri matematik sorularını çok uzun ve biraz da zor buldular. Ama iyi notlar bekliyorlar.

Lucknow’dan öğrenciler, 10. CBSE matematik ödevinin uzun ve zor olmadığını söylüyor (Sanchit Khanna/HT PHOTO)

GD Goenka Devlet Okulu, Lucknow’daki öğrencilerin anketi biraz uzundu. Soru kağıdı NCERT müfredatına dayanıyordu. Sankalp ve Shreya’ya göre makale uzun ve biraz zordu.

Shivansh Pant tam not bekliyor, ancak makalenin biraz uzun olduğunu da kabul etti. Sheeza, Anora, Kunal, Ayushman, Satyam ve Kaushiki iyi notlar bekliyor.

Harshita ve Ibtisam gibi diğer öğrenciler, çalışmanın vasat ve uzun olduğunu söylediler. Genel olarak, kağıt, beklendiği gibi, yetkinliğe dayalı içeriğe sahiptir.

Lucknow Devlet Okulu’nda bir öğrenci olan Prens Raj, matematik anketini biraz zor buldu. “Bölüm A çarpıktı, diğer bölümlerde biraz zor sorular vardı ve genel olarak çalışma sıkıcıydı.

Aastra Bhat, soruların çoğunun CBSE tarafından yayınlanan şablon kağıttakiyle aynı şablona sahip olduğunu söyledi. “Zamanında bitirdim ve ayrıca revize etmek için yeterli zamanım oldu” dedi.

Srajan, “Bazı sorular benim için çok zordu ama bir şekilde onları çözmeyi ve işi zamanında bitirmeyi başardım” dedi. Ayush Sharma şunları söyledi: “MCQ kısmı kolaydı ve Bölüm B de kolaydı. Ancak Bölüm C ve D, biraz zor olduğunu anladığım ve bu nedenle çözemediğim bazı sorulardan oluşuyordu, ancak genel olarak sınav iyi geçti.”

Lucknow Devlet Okulu Matematik öğretmeni Abhishek Dubey şunları söyledi: “Matematik Temel Soru Kağıdının kolay ve orta düzey soruların uygun bir karışımı olduğunu düşündüm. Çocuğun hafıza, anlama ve uygulama becerilerini zorlamak için tasarlanmıştır.

A ve B bölümlerindeki sorular çoğunlukla formüllerin doğrudan uygulanmasına veya belirli kavramların tanımlarına dayanıyordu.

Bölüm C ve D, Kurul tarafından yayınlanan model kağıtta sorulanlara benzer sorular içermektedir. Bölüm E orta düzeydeydi.”

Genel olarak, soru kağıdı çok zor değildi ve CBSE tarafından yayınlanan model kağıdına sıkı sıkıya bağlı kaldı. CBSE örnek kağıdını ve onun değer noktalarını incelemek için zaman ayıran öğrenciler bundan kesinlikle çok faydalanacaktır.

Şöyle dedi: “Matematik standardına göre, ödev kağıdı ona neden böyle denildiği gerçeğini gerçekten haklı çıkardı.

Bölüm A, eleştirel bir yaklaşımla anlaşılmasını gerektiren bazı çarpık sorular içerirken, diğerlerinin çözülmesi kolaydı. Bölüm B ve Bölüm C, NCERT ve Exemplar’dan sorular içeriyordu, ancak daha yüksek düşünme becerileri gerektiriyordu.

Kağıdın genel dengesini korumak için Bölüm D ve Bölüm E tekrar hafifçe döndürüldü. Ayrıca biraz uzun soluklu oldu.

*Genel olarak, ödev kağıdı orta zorluktaydı ve daha yüksek düzeyde düşünme ve soyut bir problem çözme yaklaşımı gerektiren bazı soruları içeriyordu. Ancak soruların çoğu NCERT, örnek veya önceki yıl sorularına dayanıyordu.

• YAZAR HAKKINDA

Rajeev Mullick özel bir muhabir, eğitim, telekomünikasyon üzerine yazıyor ve Lucknow’daki şehir ofisini yönetiyor. aşk seyahati
    …ayrıntılı olarak görün