Kerala SSLC Sınavları 2024 bugün başlıyor, bilmeniz gereken her şey

Kizilcik

Member
Kerala'daki 10. Sınıf Final Sınavları veya SSLC bugün 4 Mart 2024'te başladı. Sınavlarının ilk gününde, Devlet Kurulu 10. Sınıf öğrencileri ilk dil sınavı 1'e – Malayalam, Tamil, Kannada, Urduca, Gujarati, Ek İngilizce, Ek Hintçe, Sanskritçe (Akademik), Sanskritçe Doğu, Arapça (Akademik) ve Arapça Doğu. Sınavlar 25 Mart'ta sona erecek.

Kerala SSLC 2024 başlıyor

Bu yıl Kerala'daki SSLC sınavına yaklaşık 4.27.105 normal öğrencinin katılması bekleniyor. Toplam kayıtlı adayların 1.43.557'si devlet okullarından, 2.55.360'ı destekli okullardan ve 28.188'i yardımsız okullardandır.

Bu sınavlar eyaletteki 2.955 merkezde, dokuzu Lakshadweep'te ve yedisi Körfez bölgesinde yapılacak. 630 öğrencinin SSLC final sınavlarını Körfez merkezlerinde, 285 öğrencinin ise Lakshwadweep'teki dokuz sınav merkezinde yapması bekleniyor.

Sınavlar öncesinde Kerala hükümeti ebeveynler ve öğrenciler için ücretsiz bir yardım hattı başlattı.

1800 425 2844 numaralı telefonu arayarak 07.00-19.00 saatleri arasında “Yardım Ediyoruz” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eyalet eğitim bakanı V. Sivankutty yardım hattını başlatırken, NIMHANS Bangalore tarafından eğitilen ruh sağlığı danışmanlarının ücretsiz yardım sağlayacağını söyledi.