Jharkhand CM, CBSE, ICSE, JAC ve Olimpiyat şampiyonlarına dizüstü bilgisayarlar ve nakit ödüller veriyor

Kizilcik

Member
Jharkhand Başbakanı Hemant Soren, Pazartesi günü Eğitim ve Okuryazarlık Bakanlığı tarafından düzenlenen bir ödül töreninde merkezi ve eyalet sınavları ile Olimpiyatları kazananları tebrik etti.

Jharkhand CM Hemant Soren, Pazartesi günü düzenlenen bir ödül töreninde yönetim kurulu denemelerine ve Olimpiyat şampiyonlarına ödüllerini takdim etti (twitter.com/HemantSorenJMM).

Jharkhand Academic Council (JAC), Central Board of Secondary Education (CBSE), Council for the Indian School Certificate Examinations (CISCE) ve Jharkhand Olimpiyatı’nın önde gelenleri tarafından yürütülen sınavlardan toplam 130 mezun bu vesileyle takdir edildi.

Eyalet hükümeti programının bir parçası olarak, eyaletin en iyileri CBSE, ICSE ve JAC tarafından yürütülen yönetim kurulu sınavlarıyla tanınmıştır. €Bir eyalet hükümeti basın açıklamasına göre her biri 3 lakh.

Bu testlerde ikinci ve üçüncü olanlara ödülleri verildi. €Her biri 2 ve 1 lakh. Ayrıca bu öğrencilerin tamamına dizüstü bilgisayar ve cep telefonu hediye edildi.

Toplamda €Aralarında 1.32 milyon dizüstü bilgisayar ve cep telefonu dağıtıldı.

Başbakan, “Bihar, Uttar Pradesh veya ülkenin başka bir yerinden bir öğrenci bir Jharkhand okulundan mezun olsa bile, eyalet hükümeti tarafından ödüllendirilecek.” dedi.

“Hükümet, profesyonel sınavlardan sonra hak eden öğrencilerin ailelerinin üzerindeki ilk mali yükü hafifletmek istiyor. Bu nedenle programı başlattık” dedi Soren.

(PTI’dan gelen girişlerle)