Jammu ve Kashmir Sınıf 8. Puan açıklandı, yüzde 96,6 geçti

Kizilcik

Member
Eğitimde Araştırma ve Eğitim Devlet Konseyi (SCERT) Pazartesi günü 2022-23 akademik yılı için ortalama standart sonucu açıkladı. Hükümet, J&K UT’de ilk kez birleşik bir akademik takvim uygulamaya koyduğundan ve Mart-Nisan oturumunda sınavları yürüttüğünden, bu önemli bir andır.

Jammu ve Keşmir 8. Sınıf. Sonuç açıklandı, yüzde 96.6 geçti (HT)

20 ilçede devlet ve özel okullardan yaklaşık 175.547 öğrenci 2022-23 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem sınavına girdi. J&K’nin UT’si iki bölgeye ayrılmıştır: Sorunsuz ve verimli bir inceleme süreci sağlamak için Yumuşak ve Sert.

Ortak Direktör, “Sonuçlar, toplam 169.564 kalifiye adayla ezici bir çoğunlukla olumluydu ve 96.6’lık etkileyici bir genel geçiş oranıyla sonuçlandı” dedi.

Jammu Bölümü, devlet okulları için 93,85 ve özel okullar için 97,84 geçiş oranı ile 86.132 adayın kalifiye olduğu toplam 88.506 adayın sınava girdiğini gördü.

Keşmir Bölümünde, devlet okulları için 95.67 ve özel okullar için 95.53 geçiş oranı ile 83.432 aday kalifiye olmak üzere toplam 87.041 aday sınava girdi.

SCERT Direktörü Prof. Parikhshat Singh Manhas, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı ve bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. Ayrıca bu meşakkatli egzersizi mümkün kılan SCERT’e, DIET’lere ve diğer paydaşlara teşekkür etti.

SCERT ve ilişkili (DIET’ler), incelemelerin yürütülmesine ilişkin tüm süreci denetlemekle görevlendirilmiştir.