GSEB HSC Arts, Commerce 2023 sonuçları bugün açıklanmayacak, Kurul duyuru yayınlayacak

Kizilcik

Member
Gujarat Orta ve Yüksek Orta Öğretim Kurulu bugün GSEB HSC Arts, Commerce Score 2023’ü açıklamayacak. Kurul, 27 Mayıs 2023’te açıklanacak olan Gujarat Board 10. Sınıf Sanat, Ticaret 2023 Sonuçları ile ilgili olarak sosyal medya platformlarında sahte basın bültenlerinin yayılmasına ilişkin resmi bir duyuru yayınladı.

GSEB HSC Arts, Commerce 2023 Sonuçları Bugün Açıklanmadı, Kurul Sorunları Bildirimi (Hindustan Saati Fotoğrafı)

GSEB’nin gseb.org’daki resmi açıklamasına göre Kurul, yayını sahte olarak etiketledi ve Gandhinagar’daki Gujarat Orta ve Yüksek Orta Öğretim Kurulu tarafından böyle bir basın açıklaması yapılmadığını belirtti. Kurul ayrıca basın açıklamasının sahte olduğu ve 12. Sınıf (Genel Eğitim) sonucunun Kurulun resmi duyurusundan sonra Kurulun web sitesinde yayınlanacağı konusunda herkesi bilgilendirdi. Bu basın açıklaması yanlıştır ve yönetim kurulu tarafından reddedilmiştir.

GSEB HSC Science Stream sonuçları 2 Mayıs 2023’te açıklandı. Bu yıl, öğrencilerin yüzde 65,58’i Gujarat Board 12. sınıf sonuçlarını geçti. A Grubu için genel geçiş oranı yüzde 72,27 ve B Grubu için yüzde 61,71’dir. Bu yılın Mart ayında 1.10.229’u normal öğrenci olmak üzere toplam 1.25.563 öğrenci sınava girdi.

Gujarat’ta 12. sınıf final sınavları 14 Mart’ta başladı ve 25 Mart 2023’te sona erdi. Sınav, eyalet genelindeki çeşitli sınav merkezlerinde uygulandı. Kurul, 12. Sınıf veya HSC sınavının cevap anahtarını 13 Nisan’da yayınladı ve cevap anahtarına itiraz için son tarih 15 Nisan 2023 idi.