Çiftçinin oğlu, Tripura’nın 12. sınıf sınavında en üst sırayı aldı

Kizilcik

Member
Tripura Orta Öğretim Kurulu (TBSE) tarafından yapılan ve sonuçları Pazartesi günü açıklanan Yüksek Ortaöğretim Sınavlarında Arindam Malla birinci oldu.

Arindam Malla, 12. Sınıf kaptanı

Bir çiftçinin oğlu olarak, beşeri bilimler kurulu sınavlarında 500 üzerinden 493 puan alan Arindam için engeller ve günlük mücadeleler yeni bir şey değil.

İstisnai olarak, Arindam’ın 12. sınıfta yalnızca bir özel İngilizce öğretmeni vardı ve kendisi de okul öğretmenlerinin yardımıyla siyaset bilimi, pedagoji, psikoloji ve Sanskritçe okudu. Hazırlık sınavlarına bir ay kala eğitim için özel ders aldı. Ancak, annesi Shipra Datta Malla ve ablası Sandipa Malla’dan da çalışmalarında yardım aldı.

“Psikoloji alanında ileri derece yapmak istiyorum. Ortak Üniversite Giriş Sınavına (CUET) gireceğim. Tripura dışında iyi notlar alır ve iyi bir kolejden mezun olursam oraya giderim, aksi takdirde Udaipur’daki (Gomati bölgesi) veya Agartala’daki kolejlere başvururum” dedi. Tripura.

Arindam hiçbir zaman günde üç ila dört saatten fazla çalışmamıştır ve kriket, futbol, badminton ve satranç dahil çeşitli oyunlar oynamayı sever. Ayrıca “Global”, “Spor” ve “Politika” konulu gazete sayfalarını okumakla ilgileniyor. Arindam’ın ablası 2020 lise liberal sanatlar başarı listesinde beşinci sırada yer aldı ve şu anda Belonia’da onur derecesiyle İngilizce eğitimi alıyor.

Siyasi birikimi sorulduğunda, devletin önümüzdeki günlerde eğitim, sağlık, teknoloji ve spor alanlarında daha fazla gelişmesini beklediğini söyledi.

“Psikoloji ve pedagojinin sunulmadığı birçok okul var. Umarım bu dersleri almak isteyen öğrenciler bir an önce buna kavuşurlar” diyen Vali, eyalet hükümetinden Vidyajyoti okullarında okuyan ekonomik durumu iyi olmayan öğrenciler için parasız eğitimin değerlendirilmesini isteyeceğini sözlerine ekledi.

Saptadip Pal, Sınıf 10 ustası

Saptadip Pal, Sınıf 10 ustası

Güney İlçesi Şandırbazar’da bulunan Sunflower English Orta Okulu öğrencisi Saptadip Pal, 10. sınıf sınavlarında birinci oldu. Saptadip günde en az sekiz saat çalıştı ve toplam 494 puan aldı. Sekiz hocadan ders alırdı.

Boş zamanlarında kriket oynamayı ve JK Rowling tarafından özel olarak yazılmış hikaye kitaplarını okumayı seviyor.

Saptadip, “Lisede bilimi seçmek istiyorum.” HTE sınavlarına hazırlanacağım” dedi.

Arindam’ın aksine Saptadip, gazete okumaya alışkın değildir ve kasıtlı olarak siyasi haberlerden kaçınır. “Siyasetle hiçbir ilgim yok. Saptadip, “Gazetelerin yabancı sayfasını ve spor sayfasını okudum” dedi.