CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: 10. ve 12. Sınıf Sonuçları Nerede ve Nasıl Kontrol Edilir?

Kizilcik

Member
Ortaöğretim Merkez Kurulu, CBSE kurul sonuçları 2024'ü zamanı gelince açıklayacak. Açıklamanın ardından 10. ve 12. Sınıf sonuçları da çeşitli resmi internet siteleri ve diğer platformlarda yayınlanacak.

CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: 10. ve 12. Sınıf Sonuçları Nerede ve Nasıl Kontrol Edilir?

Genellikle öğrenciler CBSE Sınıf 10. ve 12. sonuçlarını CBSE'nin resmi web sitesinden kontrol ederler. Ancak web sitesinin çökmesi durumunda adaylar sonuçlarını çeşitli uygulamalardan ve diğer web sitelerinden de kontrol edebilirler. Aşağıda CBSE kurulu sonuçlarını 2024 kontrol etmenin farklı yollarının bir listesi bulunmaktadır. Sadece bakmak.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!
CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: Web Sitelerinin Listesi

• cbseresults.nic.in
  • results.cbse.nic.in
  • cbse.nic.in
  • cbse.gov.in
CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: Mobil Uygulamalar

• DigiLocker
  • UMANG
  • SMS: Kurul tarafından bilgilendirilecektir.
CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: Diğer Web Siteleri

• digilocker.gov.in
  • results.gov.in
CBSE Yönetim Kurulu Sonuçları 2024: Sınıf 10, 12 Puanları Nasıl Kontrol Edilir?

Ortaya çıkan tüm adaylar, sonuçları CBSE'nin resmi web sitesinde kontrol etmek için aşağıda belirtilen adımları izleyebilir.

• Başka bir CBSE web sitesinin resmi web sitesini ziyaret edin.
  • “Sınıf 10, 12 için CBSE Kurulu Sonucu 2024” bağlantısına tıklayın veya hesaba giriş yapın.
  • Rulo numarasını veya kayıt numarasını girin ve gönder'e tıklayın.
  • 10. ve 12. sınıfların sonuçları ekranda görüntülenecektir.
  • Sonucu kontrol edin ve sayfayı indirin veya ekran görüntüsü alın (mobil uygulamalar için).
İndirilen sonuçlar sayfası, okullar not kağıtlarını öğrencilerine dağıtana kadar geçici not sayfası olarak kabul edilecektir.

Bu yıl CBSE Sınıf 10 sınavı 15 Şubat – 13 Mart 2024 tarihleri arasında, CBSE Sınıf 12 sınavı ise 15 Şubat – 2 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her iki sınıf için de sınavlar tüm günlerde sabah 10:30'dan 13:30'a kadar tek vardiyada gerçekleştirildi. Yaklaşık 39 lakh aday, 10 ve 12. sınıflar için 2024 CBSE kurul sınavlarına kaydoldu. Daha fazla ayrıntı için adaylar CBSE'nin resmi web sitesini ziyaret edebilirler.

==