BSEB 9. ve 10. sınıflar için aylık sınav tarihlerini yayınlıyor, buradan duyurun

Kizilcik

Member
Bihar Okulu Sınav Kurulu (BSEB), 9. ve 10. sınıflar için aylık sınav tarihlerini yayınladı. İkincil Aylık Sınav (Eylül), 25, 26 ve 27 Eylül 2023 tarihlerinde eyalet genelindeki çeşitli sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

BSEB 9. ve 10. sınıflar için aylık sınav tarihlerini yayınlıyor, buradan duyurun (Shutterstock)

İlana göre, test iki vardiya halinde gerçekleştirilecek: ilk vardiya sabah 10:00 ile 23:30 arasında, ikinci vardiya ise 12:30 ile 14:00 arasında gerçekleşecek. Aylık sınava tüm adayların katılması zorunludur.

Aylık sınav kapsamında teorik konuların incelenmesi için anketler 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında ilçe milli eğitim memurunun gizli ofisine teslim edilecek. Enstitü başkanları soru kağıtlarını 23 Eylül 2023 tarihine kadar alacaklar.

Müdür, soru kağıtlarını yukarıda belirtilen tarihe kadar İlçe Milli Eğitim Müdüründen veya yetkili temsilcisi ve sınav sahibi aracılığıyla teslim alır.

Ayrıca kurul, tüm eğitim kurumu başkanlarından sonuçlarını 4 Ekim 2023 tarihine kadar hazırlamalarını istedi. Daha fazla ayrıntı için adaylar BSEB’in resmi web sitesini ziyaret edebilirler.