BSEB 2023: Bihar Yönetim Kurulu’nun bu hafta ara sonuçları açıklaması bekleniyor

Kizilcik

Member
Yetkililer, Bihar Okulu Sınav Kurulu (BSEB) ara sınavına giren 13.18 binden fazla öğrencinin bekleme süresinin, kurulun Salı günü cevap kağıtlarını değerlendirmeyi bitirmesiyle sona ermesinin beklendiğini söyledi.

Yetkililere göre, sonuç kartlarının işlenmesi son aşamaya geldiği için sonucun bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

BSEB yetkilileri, panelin Inter ve Matric sonuçlarını ülkedeki her eğitim panelinden önce açıklayacağına dair güvence verdi.

“Bu yıl çeşitli değerlendirme merkezleri tarafından toplam 70.000 mezuniyet kopyası ve 96.000 orta seviye kopya değerlendirildi. Not verenler, kopyaları hızlı bir şekilde derecelendirmek için çift vardiya halinde çalıştı. Tüm derecelendirme merkezleri, notların girilmesi için bilgisayarlar ile donatıldı, bu da notları göndermek için harcanan zamanı ve manuel sistemlerle ilgili hataları en aza indirdi. Sonuçlar açıklanmadan önce puan kartlarının hazır olması ve en çok gol atanların kontrol edilmesi birkaç gün sürecektir. Üst düzey bir BSEB yetkilisi, ara sonucun 18 Mart’ta açıklanması bekleniyor” dedi.

En çok oy alan kişilerin gerçekliğini doğrulamak için Kurul, en çok puan alan 10 oyuncu hakkında en iyi değerlendirmeyi yapar.

Yönetim kuruluna göre, bu yıl toplam 361 aday haksız sınav prosedürleri nedeniyle sınavdan çıkarıldı. Ara sınavlar 1-11 Şubat tarihleri arasında 1464 sınav merkezinde yapıldı. Ara nüshaların değerlendirilmesi, ülkede 1 Mart’tan 14 Mart’a kadar gerçekleştirildi.

Geçen yıl, BSEB 16 Mart’ta ara sonuçlarını açıkladı. 2022’deki genel başarı oranı %80,15 idi.

En iyi haber bültenlerimize abone olun