Botanik Bölümü Nedir ?

Canbek

Global Mod
Global Mod
Botanik Bolumu Nedir?

Botanik Bolumu, bitkisel ve fungal ekolojinin, evriminin, biyokimyasnn ve bitki biyoteknolojisinin ogretildigi, bitki bilimlerinin temelini olusturan bir akademik bolumdur. Botanik Bolumu, bitkisel ve fungal ekolojinin, evriminin, biyokimyasnn ve bitki biyoteknolojisinin dersleri ile ogrencilerin, bitki bilimlerinin temellerini ogrenmelerine yardmc olmaktadr. Botanik Bolumu, ogretim uyelerinin ogrencilere derslerde ve proje calsmalarnda destek saglamasn da kapsamaktadr.

Botanik Bolumunun Ogretim Uyeleri

Botanik Bolumu ogretim uyelerinin cogu, bitki biyolojisi ve bitki biyokimyas alanlarnda uzmanlasms bilim insanlardr. Botanik Bolumu ogretim uyeleri, bitki genetigi, bitki fizyolojisi, bitki ekolojisi, bitki biyokimyas, bitki biyoteknolojisi ve bitki biyoloji konularnda dersler vermekte ve ogrencilere proje calsmalarnda yardmc olmaktadrlar.

Botanik Bolumunun Dersleri

Botanik Bolumu ogrencilerine, bitki ekolojisi, bitki evrimi, bitki biyokimyas, bitki biyoteknolojisi, bitki fizyolojisi, bitki genetigi, bitki biyolojisi ve bitki anatomisi gibi konularn derslerini sunmaktadr. Botanik Bolumu ogrencileri, bu dersleri alrken, bitki konularnn temellerini ogrenecek ve uygulayacaklar bilimsel yontemleri ogrenecekler.

Botanik Bolumunun Proje Calsmalar

Botanik Bolumu, ogrencilerinin bitki biyolojisi alannda deneysel arastrma yapmasn saglamak icin, ogrencilere proje calsmalar ve arastrma projeleri sunmaktadr. Ogrenciler, proje calsmalarn tamamladktan sonra, bitki biyolojisi alannda uzmanlasacak ve bitki biyolojisi alannda deneysel arastrma yapabilecek yeteneklere sahip olacaklardr.

Botanik Bolumu, bitki biyolojisi alannda ogrencilere uzun vadeli basarlar saglamak icin gelistirilmis bir akademik programdr.